Таг: флин

Советникот на Трамп за национална безбедност Мајкл Флин поднесе оставка

Советникот за национална безбедност на американскиот Претседател Доналд Трамп, Мајкл Флин, поднесе оставка по скандалот во текот на разговорот со рускиот амбасадор. По ова...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com