Таг: Флорида

Трамп им фрлаше заштитни маски на приврзаниците на првиот собир по...

,,Се чувствувам толку моќно“-им рече американскиот претседател, Доналд Трамп на своите приврзаници кои дојдоа на аеродромот на Флорида каде го одржа првиот...

Со пиштол ,,го бранел“ неносењето заштитна маска во продавница на Флорида

Еден човек кој буткал пријател во инвалидска количка, извадил пиштол откако друг маж кој бил со својата ќерка во продавница на...

Плажите на Флорида повторно полни, бројот на заразени од коронавирус рекордни

Само за 24 часа во Флорида се забележани 1.400 нови случаи на заразени од коронавирус. Во петокот градоначалникот на Џексонвил, објави дека...

Учителите во Флорида ќе може да носат оружје во училиштата

Законодавната власт на Флорида го одобри законот со кој учителите ќе можат да носат оружје за време на часовите. Ќе биде дозволеено...

Лабрадорката Ели окучи 8 лабрадорчиња на аеродромот во Флорида

Светските медиуми ја пренесоа веста за двегодишната лабрадорка Елеонора, која требала да патува на специјална задача со своите сопственици, но морале да го пропуштат...

Напаѓачот и убиец на 17 ученици во Флорида мирно и се...

     Американските власти соопштија дека Николас Круз, поранешен 19 годишен ученик е лицето кое застрела и уби 17 ученици и возрасни во средно училиште во...

Македонците на Флорида треба будно да ги следат препораките за евакуација...

Македонскиот амбасадор во САД, Васко Наумовски, на својот ФБ профил објави нформација за македонските државјани во Флорида Ураганот "Ирма" се очекува да ја погоди сојузната...

Трамп со нови пораки-силно го подржува НАТО и добредојдени се тие...

Американскиот  претседател  Доналд Трамп најави дека ќе им дозволи влез во САД на сите оние кои ја сакаат неговата земја. Ова е најновата порака...

Прва жртва од ураганот Метју на Флорида

Во Америка денес е забележана првата жртва од ураганот Метју, кој го погоди брегот на Флорида и предизвика смрт на жена на возраст меѓу...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com