Таг: фондација

Бил Гејтс за чипирањето и теориите на заговор-,,Тоа е толку глупаво“…

Милијардерот и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, не сака да ги коментира бројните теории на заговор дека тој сака...

Џорџ Сорос `и подари 18 милијарди долари на Фондација Отворено Општество

Еден од најбогатите луѓе на светот, милијардерот Џорџ Сорос, најголем дел од своето лично богатство и го подари на Фондација Отворено Општество, јавија повеќе...

Фондација ,,Тома Фила“ за помош на правниците што сакаат да станат...

Во рамки на одбележувањето на Денот на основањето на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - 25 април, во Битола беше промовирана Фондацијата „Тома Фила“. Фондацијата...

Јелена Ѓоковиќ отвори ново училиште во Србија

Фондацијата ,,Новак Ѓоковиќ" на чие чело е Јелена Ѓоковиќ, го предаде во употреба осмото Училиште на животот. Адаптацијата и уредување на простори за...

Хуманитарен тениски спектакл во Милано

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ беше подобар од шпанецот Рафаел Надал во тенискиот меч со хуманитарен карактер одржан во италијанскиот град Милано. Пред...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com