Таг: форбс

Македонци на листата на успешни млади на Форбс

Македонија повторно се најде на ,,30 под 30“ на листата на Форбс за 2019. На 12 февруари, со...

Најбогат Македонец во светот е Мајкл Илиќ, во Македонија Орце Камчев...

Магазинот Форбс ја објави листата на најбогати луѓе во светот, а меѓу нив и на Балканот. Орце Камчев е најбогатиот македонски бизнисмен со капитал...

Падот на Шарапова

Руската тенисерка Марија Шарапова падна на 88 место на листата на 100 најбогати луѓе во светот креирана од светски познатиот економски магазин ,,Форбс''. Пред...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com