Таг: фото

Еди Рама ги присвои водопадите на Лешница и ги смести во...

Со фотографија од прекрасните Кривошијски кади, албанскиот премиер, Еди Рама, се пофали со природните убавини на Албанија. Преубавата Албанија....

,,Охрид е супер“ со прекрасни фотографии, како некој може да фрли...

На ФБ страницаата ,,Ohrid e Super“, на која авторот објавува афирмативни фотографии и видео снимки од убавините на Охрид, пред два дена...

Мисајловски од ВМРО ДПМНЕ со фотографија од велосипедска патека од Германија...

Поранешниот министер за градежништво во владата на Груевски, Вадимир Мисајловски, сега висок партиски функционер, се обиде со фотографија од велосипедска патека во...

Состојба и менталитет отсликани на една фотографија(фото вест)

Уредно паркиран автомобил, неуредно паркиран автомобил, кој патем го закачил уредниот и дете излегува од подземен контејнер Фотографијата...

Балканска сурова реалност(фото вест)

Милан Радојчиќ од Црна Трава во Србија, фотографиран пред два дена...

Силјановска објави фотографија со Киро Глигоров

Кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, професорката Гордана Силјановска, не престанува да изненадува. Таа на својот ФБ профил...

Фотографија од првите моменти по падот на автобусот во бездната

Фотографија од ФБ профилот на Фестим Русани

Министерот Димитров со тукушто потпишаниот Протокол в рака на фамилијарното НАТО...

По завршувањето на потпишувањето на Протоколот за пристапување на Република Северна Македонија во НАТО, претставниците на 29 земји членки, генералниот секретар, Јенс...

Дописникот на Гардијан од Будимпешта Даниел Нолан го ,,улови“ Груевски

Првата фотографија на Никола Груевски како се шета во Будимпешта, ја направил Дејвид Нолан, новинар-дописник кој е соработник и на Гардијан. Тој на својот Твитер...

Николовски и Заев релаксирано со победничка тупаница

Неработниот 23 октомври, Ден на македонската борба, Министерот за земјоделство го поминува со премиерот Зоран Заев, според фотографијата, најверојатно на падините над Струмица: Фотографијата е...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com