Таг: Франција

Француската Влада е против патување во странство, домашното ќе го ограничи...

Во Франција, како една од земјите каде коронавирусот зеде најмногу жртви, сѐ уште владејат рестриктивни мерки. Парковите се затворени...

Потврдени три случаи на коронавирус во Европа

Првите случаи на опасната заразна болест коронавирус пренесени од Кина се забележани во Франција. Како што објави АП, три...

Франција го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО

,,Франција 🇫🇷 ратификуваше! Ни остана уште Шпанија! Стануваме полноправна членка на НАТО! 🇲🇰 “-напиша на социјалните мрежи министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.

Франција преку Стратегија за Западен Балкан ќе помогне за побрза интеграција...

На иницијатива на претседателот Емануел Макрон и канцеларката Ангела Меркел, во понеделникот на 29 април во Берлин се одржа неформален состанок, во...

Францускиот амбасадор во Србија е скандализиран од пишувањето на некои медиуми...

Францускиот амбасадор во Србија, Фредерик Мондолини е длабоко навреден и скандализиран од известувањето и пишувањето на некои српски медиуми во врска со...

Видео: Балотели постигна гол па постираше слика на Инстаграм !

Напаѓачот на Олимпик од Марсеј, Марио Балотели постигна гол против Сент-Етјен , а потоа во живо преку мобилниот телефон на...

Демонстрантот што го тепаше францускиот полицаец е поранешен боксер(видео)

Поранешниот француски боксер,Кристоф Детанже, е насилниот демонстрант кој тепаше полицаец за време на демонстрациите во Париз минатиот викенд.

Француски полицаец впери пиштол по нападот од демонстранти врз колеги(видео)

На улиците на Париз вечерва се одвиваше вистинска драма. Демонстранти нападнаа неколку полицајци на мотори, по што нивен колега го извади револверот...

Вучиќ се заблагодари за извинувањето и порача дека Макрон ќе биде...

Александар Вучић ✔@predsednikrs Хвала амбасадору Мондолонију на дивним речима и поштовању које је показао према српским жртвама. Србија ће на величанствен начин дочекати председника Макрона. Вака реагираше...

Францускиот амбасадор ѝ се извини на Србија поради протоколот на седење...

Амбасадорот на Франција во Белград, Фредерик Мондолони, денеска упати извинување до претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и до српскиот народ, поради протоколот и распоредот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com