Таг: фудбал

Меси се повреди, неизвесен за дуелот со Реал Мадрид

Барселона загуби два планирани бода од дуелот со Валнесија , одигра 2-2 но веројатно го загуби и и Меси за средбата со...

Македонија против Албанија во директен дуел за прво место

Македонската футсал репрезентација вечерва против Албанија од 20 часот игра за првото место во групата Ц, и двете селекции имаат по две...

Јувентус киксираше кај Парма во трилер меч со шест гола

Јувентус два пати водеше со два гола разлика но на крајот во Торино одигра нерешено Парма, резултатот 3-3.

Стојан Стојчевски, ново засилување на Работнички

Работнички ангажираше уште едно засилување во зимскиот преоден рок. Нова аквизиција во нашиот клуб е одбранбениот фудбалер Стојан Стојчевски. Тој потпиша договор...

ФОТО: Неверојатен натпревар во Милано, Лацио го елиминира Интер

Лацио го победи Интер на пенали и обезбеди полуфинале во Купот на Италија. Во регуларните 90 минути немаше голови, во продолжението од...

ФОТО: Македонија успешна против Грција во квалификациите за СП

Футсал репрезентацијата на Македонија со 5-3 ја совлада Грција на отврањето на квалификацискиот турнир за пласман во елитната рунда на...

Њукасл го урна клупскиот рекорд со трансверот на Мигел Алмирон

Њукасл потпиша договор со Мигел Алмирон од Парагвај за сума од речиси 20 милиони фунти што е рекорден трансвер за овој клуб....

Време се помалку како и пари, Вардар пред суспензија од УЕФА

Вардар испиша историја со пласман во Европа лигата но сега е пред суспензија од УЕФА поради казна од 100.000 евра...

ПСЖ нуди 45 милиони евра за Вилијан

Францускиот првак ПСЖ не запира и сака да го види во своите редови Вилијан од Челзи, понудата изнесува 45 милиони евра.

Челзи се посрамоти, Ливерпул освои само бод, Тотенхем со пресврт до...

Ливерпул освои само бод проитв Лестер, одиграа 1-1, актулениот лидер во Премиерлигата со тоа не го искористи киксот на Сити во целост...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com