Таг: функционери

Владата смета дека одлуката на Уставен суд за платите на функционерите...

,,Владата на Република Северна Македонија смета дека поведената постапка на Уставниот суд за поништување на Уредбата за намалување на платите на  2.060...

Богоевски: Уставниот суд и иницијативата за застарување на кривичните дела се...

Поранешниот пратеник, Павле Богоевски, јавно укажува дека во Уставен суд се спроведува ,,скриена амнестија или јавна манипулација“, како што вели.

Кирацовски ќе поднесе предлог-закон за незастарување на кривичните дела на функционерите

Пратеникот на СДСМ и поранешен генерален секретар на партијата, Александар Кирацовски, објави дека во Собрание ќе поднесе предлог-закон за незастарување на кривичните...

Владата подготви Етички кодекс за именуваните функционери и советници

На вчерашната седница Владата ја разгледа Информацијата и го усвои финалниот текст на Етичкиот кодекс за членовите на Владата, носителите на...

Функционерите за кои се води истрага се именувани во август и...

Премиерот Зоран Заев, кој престојува во работна посета во Будва,  одговарајќи на новинарско прашање рече дека двајцата владини функционери, за кои пред два дена...

Заев: Се води истрага за корупција за двајца високи функционери во...

Надлежни институции водат истрага за двајца високи функционери во Владата на РМ предводена од СДСМ. Оваа информација ја соопшти премиерот, Зоран Заев, кој рече...

Милошоски тврди дека Владата антидатирала одлуки и бара оставки од сите...

Антонијо Милошоски од ВМРО ДПМНЕ тврди дека членови на  Управните одбори, Надзорните одбори, директори на јавни претпријатија и внатре на раководните позиции во државните...

Во Владата предводена од СДСМ се уште се на функција кадри...

Десет дена по изгласувањето на новата Влада на РМ предводена од Премиерот Зоран Заев и преземањето на должноста од техничките министри и Премиер, вторите...

ОЈО гони поранешни функционери на МВР за изборни измами

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција соопшти дека подготвува обвинителни акти за поранешни функционери на МВР за изборни измами во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com