Таг: ффм

ФФМ го осуди говорот на омраза кон Алиоски и побара институционално...

,,Фудбалската федерација на Македонија најостро го осудува говорот на омраза чија последна жртва беше нашиот репрезентативец и фудбалски амбасадор Езџан Алиоски.

Австрија ослабена, Алаба нема да настапи против Македонија

Давид Алаба се повредил на средбата со Словенија и како што јавуваат медиумите од Австрија тој нема да допатува во Скопје.

Македонската репрезентација со 0:1 загуби од Полска

Само едно невнимание, само една кобна грешка во таа 47.минута беше доволно за пораз на Македонија од силната Полска со 0:1.

Муамед Сејдини оствари официјална средба со Збигњев Боњек, првиот човек на...

Спроти вечерашниот квалификациски натпревар помеѓу македонската и полската репрезентација од циклусот за ЕУРО 2020.официјална средба имаа раководствата на двете федерации претставувани од...

ФОТО: Кој има најубав дизајн на копачките, Чурлинов, Елмас или Левандовски...

Вечерва Македонија и Полска го играат мечот од третото коло во квалфикациите за за ЕП 2020 година.

Ваучер систем: Работнички доби најголема сума, Вардар втор, Шкендија трета

ФФМ ги објави сумите кои се добиени преку ваучер системот , средства за даночно ослободување по Закон за добивка.

Пандев : Полска ке ни го одреди патот во овие квалификации,...

Македонската репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ го одржа последниот тренинг спроти утрешниот квалификациски натпревар против Полска од циклусот за пласман на...

Македонската репрезентација до 21 година ја совлада Финска со 1:0

Македонската репрезентација до 21 година забележа победа против Финска на контролниот натпревар одигран во Трнава, Словачка. Нашата млада селекција предводена од Благоја...

ФОТО:Џани Инфантино доби нов мандат за претседател на ФИФА

Во главниот град на Франција се одржува 69. Конгрес на ФИФА на кој учествува раководството на Фудбалската федерација на Македонија, претседателот Муамед...

Бобан Николов и Александар Трајковски се приклучија на подготовките

Најдобрата македонската репрезентација на 7. и 10. јуни на Националната арена „Тодор Проески“ го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на ЕУРО 2020....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com