Таг: Хаити

Невиден инцидент на Хаити, сенатор пукаше на демонстранти(видео)

Сенатор од Хаити, пред парламентот во главниот град Порт-о-Пренс, во понеделникот на излегување од автомобилот пукаше во...

ОН: Хаити се соочува со епидемија на колера

Обединетите нации им апелираа на донаторите дека е неопходно да се соберат 119 милиони долари помош за Хаити, потребни за санирање на штетите од...

На Хаити стотина настрадани, во САД 10 мртви

На Хаити сеуште не го знаат точниот број на жртви од ураганот Метју кој пред три дена ја погоди оваа островска земја. Некои подрачја...

Прва жртва од ураганот Метју на Флорида

Во Америка денес е забележана првата жртва од ураганот Метју, кој го погоди брегот на Флорида и предизвика смрт на жена на возраст меѓу...

Ураганот ,,Метју” однесе 339 животи

Светските медиуми јавуваат за невидена катастрафа предизвикана од ураганот ,,Метју" . Најмалку 339 луѓе загинаа на Хаити, а ова е најголема хуманитарна катастрофа по...

Хаити, Јамајка и Куба стравуваат од ураганот Метју

Во Хаити почна евакуација на жители од загрозените подрачја во пресрет на ураганот Метју, еден од најсилните во Атлантикот. Метеоролозите проценуваат дека ветрот ќе...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com