Таг: хамбург

Трамп и Путин се сретнаа и разговараа во Хамбург на самитот...

На маргините на  самитот Г-20 во Хамбург, за првпат се видоа лично и разговараа пшретседателите на САД и Русије, Доналд Трамп и Владимир Путин. Состанокот...

Отворена новата опера во Хамбург вредна 798 милиони евра!

  Новата зграда на операта во Хамбург едноставно може да се нарече-величествена! Официјално наречена Филхармонија на Елба, новата оперска зграда чини неверојатни 798 милиони евра! На свечениот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com