Таг: Хамилтон

ВИДЕО: Ботас најбрз во квалификациите на Силверстоун

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас е победник на денешните квалификациите за утрешната трка за Големата награда на Велика Британија во Формула...

Видео: Хамилтон победник во Кина на јубилејната 1000. трка во Ф1

Светскиот првак Луис Хамилтон од Мерцедес победи на јубилејната 1000. трка во Формула 1 која се возеше за ГН...

Ф1: Хамилтон на пол позиција во Австралија

Луис Хамилтон ќе тргне од пол позицијата на трката за Големата награда на Австралија, прва во новата сезона .

Хамилтон ја освои Монца за прво место во генерален пласман

Британскиот возач Луис Хамилтон е победник на 13. овосезонска трка во Формула 1, која се возеше за ГН на Италија на патеката „Монца“ Тоа...

Хамилтон пред  Фетел на Големата награда на Белгија

  Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Белгија која се возеше на патеката „Спа“. Британецот ја искористи пол-позицијата...

Лав: Не го саботираме Хамилтон

Техничкиот директор на Мерцедес, Педи Лав, ги отфрли наводите дека моторот во болидот на Луис Хамилтон во трката за Големата награда за Малезија, минатиот...

Хамилтон: Доживеав огромно разочарување

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес Луис Хамилтон, рече дека повеќе нема да се осврнува на разочарувањето во Малезија и проблемите...

Голема награда на Малезија: Двојна победа на Ред Бул

Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо, победи денес во трката за Формула 1 за Големата награда на Малезија. Рикардо ја оствари четвртата победа во...

Хамилтон самоуверен пред трката во Малезија

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон рекол дека е уверен дека ќе се врати во добра форма за завршните...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com