Таг: Хасака

Трагедија на свадба во Сирија, убиени 22 лица

Дваесет и две лица се убиени, а десетина се потешко повредени во самоубиствен напад на свадба близу градот Хасакa на североистокот на Сирија. „Бомбаш самоубиец...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com