Таг: Хајдук

Видео: Торцида дивееше, Динамо победи на „Пољуд“

Вечното дерби меѓу Хајдук и Динамо Загреб донесе само еден гол, актуелниот и нов шамапион Динамо запиша победа со 1-0, решавачкиот гол...

Манчестер Сити купува 18-годишен играч од Хајдук

Како што пишуваат медиумите во Хрватска, Манчестер Сити е пред потпис со Анте Палаверса од Хајдук кој има само 18 години.

Сјаен дерби без победник, Динамо-Хајдук 0:0

Динамо и Хајдук на Максимир во второто дерби сезонава одиграа без голови. Иако не беше постигнат ниту еден гол загребските „сини“ и сплитските „бели“...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com