Таг: хдз

Резултатите спротивни од предизборните анкети, коалицијата ,,Можеме“ во Хрватска најголемо изненадување

Осум дена пред изборите во Хрватска, ХРТ објави анкета за рејтингот на политичките партии, направена од агенцијата Рејтинг. Според...

Нов мандат за ХДЗ и Андреј Пленковиќ

Хрватската демократска заедница однесе убедлива победа на парламентарните избори во Хрватска. Според сѐ уште нецелосни и неофицијални резултатит, ХДЗ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com