Таг: хоспитализација

Филипче: Хоспитализацијата на пациенти не зависи од возраста

Од 107 ковид пациенти ГОБ ,,8 септември“, 38 се на возраст од 68 до 88 години, информираше министерот за здравство, Венко Филипче,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com