Таг: хуманитарен натпревар

Мурињо бранеше на хуманитарен меч

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја имаше улогата на голман на  хуманитарен натпревар на кој се прибираа средства за зафатените од големиот пожар на...

Хуманитарен тениски спектакл во Милано

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ беше подобар од шпанецот Рафаел Надал во тенискиот меч со хуманитарен карактер одржан во италијанскиот град Милано. Пред...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com