Таг: хуманитарна акција

Фејсбук група организира новогодишна акција за донирање книги за деца со...

 Фејсбук групата ‚‚Размена на книги и книжевни муабети/ Book swap and bookish discussions‘‘ од 27-ми Ноември до 16-ти Декември, организира донаторска акција ‚‚Новогодишна магија...

Општина Центар организира хуманитарна акција за заштита на бездомните животни

Oпштина Центар и ЈП ПОЦ почнуваат нова граѓанска хуманитарна акција за заштита на бездомните животни кои во изминативе неколку дена беа изложени на масовно...

Хуманитарен пикник за вработениете на ,,Алкалоид“ кои донираа за Детска клиника

Седми пат по ред, компанијата ,,Алкалоид“ ја продолжи традицијата организирајќи хуманитарен пикник за вработените, членовите на нивните семејства и нивните пријатели. На годинешниот хуманитарен...

Хуманост на дело, поттик за младите

О.О.У. „Страшо Пинџур“ со години спроведува новогодишни хуманитарни акции со што придонесува да се развива хуманата мисла кај најмладите. И оваа година во пресет на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com