Таг: хуманитарна дејност

Глумецот Стивен Сигал ќе работи на развивање на руско-американските хуманитарни односи

Познати американски глумец, Стивен Сигал, е именуван за специјален претставник на руското министерство за надворешни работи за хуманитарна дејност со САД. Корпулентниот ,,насилник“ од американските...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com