Таг: цо на сдсм

Премиерот Заев на мотор ја прошета Преспа и пристигна на ЦО...

,,Огромно задоволство е Преспа да ја запознаеме на ваков начин, преку дружење, музика, храна, преку запознавање на природните убавини и традицијата.

Заев најавил разговори за зголемување на парламентарното мнозинство, но не и...

  Во официјалното соопштение од вчерашната седница на ЦО на СДСМ, нема ништо околу евентуална реконструкција на Владата. Според соопштението, Зоран Заев искажал задоволство од...

Саздовски се врати во старото јато како член на ЦО на...

Андреј Жерновски, поранешниот лидер на ЛДП и градоначалник на општина Центар и Чедомир Саздовски, независен пратеник во Собранието, кој претходно беше дел коалицијата на...

Заев: Поддршката што ја добивме на локални избори е наша голема...

    ,,Поддршката што ја добивме на овие фер и демократски избори, ја покажа исправноста на политиките и јасната определба на СДСМ за реформи, евроатлантска интеграција...

ВИДЕО: Со скандирање и аплауз за мандатар акламативно поддржан Зоран Заев

Централниот одбор на СДСМ за мандатар за состав на Влада на РМ го утврди претседателот на партијата Зоран Заев. Тој доби акламативна поддршка .

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com