Таг: црвена вода

Голем народен собир во историското село Црвена Вода

Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант, Стево Пендаровски, денеска попладне, во 16 часот, во историското село Црвена Вода, општина Дебрца,...

Здружението ,,Мацково“ од Охрид и соселаните од Црвена Вода, го...

Здружението “Мацково” од Охрид  и соселаните од Црвена Вода, го обновуваат споменот на писателот Ванчо Николески Здружението за култура и...

Општина Дебрца бара дел од манифестациите на асномската прослава во Пелинце...

      Охрид, 4.октомври 2018 - Ако веќе не може во Прохор Пчински, поради отпорот на СПЦ, но и од некаков опортунизам, или, поради потрошените милиони,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com