Таг: црвен телефон

Црвениот телефон на Хитлер продаден за 243 илјади долари

Најсмртоносното оружје на светот, како што го нарекуваат историчарите, црвениот телефон на Хитлер е продаден за 243.000 долари, соопшти аукциската куќа која посредуваше во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com