Таг: црногорци

Уапсени 11 Црногорци во меѓународна акција за шверц на 5 тони...

Дури 11 црногорски државјани ,,паднаа“ во меѓународната акција против шверц на дрога, што се случува изминатите денови. Како што...

Грците шокирани од бруталната ликвидација на црногорските мафијаши во Атина(видео)

Грчките медиуми објавија видео од местото на ликвадиција на двајцата водачи на Шкаљарски клан од Котор, Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ.

Мафијашка пресметка на црногорски кланови во Атина

Изминатата вечер во ресторан во Атина се убиени двајцата водачи на така наречениот Шкаљарски клан од Котор. Се претпоставува...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com