Таг: чаир

Овој електричен столб во Чаир беше исечен и украден од неколку...

На очиглед на бројни сведоци, неколку лица вчера дошле на главната улица во Чаир и со бонсек го пресекле електричниот уличен столб,...

Загрижувачка состојбата со корона вирусот во општина Аеродром

Скопската општина Аеродром се искачи на второто неславно место по заразени од корона вирус. Во оваа општина ретко...

Заев порача од Чаир дека ќе ги поразат на изборите и...

Коалицијата ,,Можеме“, вечерва одржа средба со граѓани во скопската општина Чаир. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев порача дека покрај...

Во Скопје има 1.507 активни случаи на Ковид 19 од кои...

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 4664, бројката на оздравени пациенти е 1836, на починати...

Епидемиолозите во Чаир се соочуваат со невистински информации за контакти на...

Министерот за здравство на последната прес конференција рече дека сѐ уште голем проблем е обезбедувањето на вистински информации за контактите на заразените...

Османи објави дека изминатото деноноќие се регистрирани само 3 нови случаи...

Вицепремиерот Бујар Османи на својот Фб профил ги објави последните бројки на позитивни случаи на коронавирус во последните 24 часа по општини...

Најголем пораст на новозаразени од КОВИД 19 за еден ден во...

Само за еден ден, во Чаир бројот на заразени од коронавирус се покачи од 168 регистрирани заклучно со 7 јуни, на 192...

Заразата се шири, заразените одбиваат да кажат со кого имале контакти

Денеска се регистрирани 52 заразени од коронавирус и 4 починати. Лекарите се жалат дека новозаразените...

Артан Груби се гордее со новото име на ,,100 процентното албанско...

Артан Груби, висок функционер на ДУИ, на својот Фб профил објави скандалозен пост. Тој со националистичка реторика се гордее...

Промената на имињата на училиштата во Чаир е законска, вели Заев

,,Вчера и денеска ги проверивме сите аспекти од постапката на носење на имињата на основните училишта во Чаир. После...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com