Таг: чак бери

Почина легендарниот рок музичар Чак Бери

На 90 годишна возраст почина легендарниот рок музичар Чак Бери. Легендарниот  Бери е роден на 18 октомври 1926 година во Сент Луис, Мисури,САД. Минатата година...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com