Таг: ченто

Чулев: Против сите прекршители на полицискиот час во Ченто ќе бидат...

Во изминатиот период граѓаните во најголем дел соработуваа со полицијата, ja поддржува и помагаа во извршување на нејзините работни обврски. Тука би сакал...

Министерот Чулев на прес конференција ќе зборува за инцидентот во населбата...

Денеска во 12 и 30 часот министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, најави прес конференција на која ќе зборува за вчерашниот инцидент...

Градоначалникот Георгиевски ги смирувал жителите затоа што мислеле дека приведените се...

По вчерашниот немил настан кога поголема група жители на Синѓелиќ излегоа да протестираат во полициски час затоа што полицијата приведе тројца...

Цела Македонија потона во ѓубре-депонии, чад и смрдеа на влезот на...

Скопје и цела Македонија се загушуваат во смрдеата од расфрланото ѓубриште буквално насекаде и дивите депонии кои ги има на секој чекор. Овие шокантни фотографии...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com