Таг: чилиманов

МИА се огради од Чилиманов, Јовица Михајловски му порачува дека Кумплунг...

Македонската информативна агенција во целост се огради од твитот објавен на социјалната мрежа Твитер, на нивниот вработен новинар Цветин Чилиманов. „МИА во рамки на своите...

Сите го демантираат, бараат извинување или ќе го тужат Чилиманов

Десетина невладини организации кои беа посочени како платеници на Сорос за дестабилизација на Македонија од страна на основачот на СОС Цветин Чилиманов, најавија тужби...

Осуда и демант на лагите искажани од страна на Стоп Операција...

    Здружението Млади Европски Федералисти - Македонија (ЏЕФ Македонија) најостро ги осудува лагите и невистините упатени кон Здружението од страна на движењето „Стоп Операција Сорос“...

Формирано контрасоросоидно движење ,,Стоп операција Сорос”

На сите контрасоросоидни медиуми е објавена веста дека е формирано контрасоросодино граѓанско движење, во кое иницијаторите ги повикуваат сите граѓани да се придружат во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com