Таг: читална

Лазаров: Отворањето на читалната ,,Славко Јаневски“ беше отпор!

Беше едно време-невреме, мракобесие. Го измарширавме со ,,шарени прошетки“. Уште сме сведоци на остатоците од тоа време, немаме време да се зафатиме...

Османли:Во Македонија се затвораат читални, а ширум се отвораат затворите

УБИСТВО НА ДОМОТ НА КНИГАТА  Ете: во Македонија се затвораат читалните, а ширум се отвораат затворите.Сѐ додека е така,...

На денешен ден пред две години полицијата брутално се пресмета со...

Полицијата ноќта на 5 мај 2015 година по протестите што ги организираше Студентски пленум откако опозицијата (СДСМ) објави ,,бомба“ за случувањата на денот на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com