Таг: Шапка

Како општина Тетово не ги виде џамијата и другите дивоградби на...

Градежната инспекција од Општина Тетово, вчера го урнала  етно бачилото во месноста Јелак на Шар Планина кое летово беше изградено од страна на фирмата...

Попова Шапка затрупана со ѓубре

Оваа фотографија е направена денеска во најголемиот зимски туристички центар, Попова Шапка. За ѓубрето на Шапка, но и на Шар Плаанина, како и за...

По 7 часа пронајдени шестемина скијачи изгубени на Попова Шапка

Вечерва(11.02.2018) околу 21 часот се пронајдени и спасени шестемина скијачи кои денеска се изгубија на Попова Шапка.Околу 17. 30 часот  во Полициското одделение Попова...

Се гради џамија на диво на влезот на туристичкиот комплекс Попова...

Изминатиов викенд на Попова Шапка на диво започнаа градежни работи на објект за кој се претпоставува дека ќе биде џамија-пишува порталот СДК. Објектот се...

Прекрасниот ден на Попова Шапка на своите падини ги измами и...

Сонце како во лето, снег токму колку што треба. Убаво истапкани патеки, температура над нулата. Во ваков прекрасен амбиент денеска уживаат посетителите и викендашите...

Со делумни капацитети конечно стартуваше ски-сезоната на Попова Шапка

Ден како создаден за скијање на Попова Шапка. Ведро, со слаб ветер, кој на моменти може да биде и засилен, како што впрочем и...

Попова Шапка

Утринските температури во Македонија под -10 степени

Утрината на Попова Шапка се измерени -19 степени. Ниските температури се проследени со студен ветер, кој се уште го разнесува снегот кој наврна пред...

Снег, виулица и ветер на Попова Шапка, скијачките терени затворени

Силен ветер го издува снегот од скијачките терени на Попова Шапка, така што ски службите цела ноќ мака мачеа со ратраците да го задржат...

Снег на Попова Шапка

(обновено)На Попова Шапка, најголемиот и најпознат македонски зимски туристички центар, вчера започна да паѓа снег на радост на многубројните туристи и викендаши кои престојуваат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com