Таг: шарена револуција

Обвинителката Вилма Русковска призна дека била дел од ,,Шарена револуција“ (видео)

Обвинителската Вилма Русковска, која неодамна е именувана за шеф на Обвинителството за организирaн криминал и корупција, во емисијата „Правда и Неправда“ на 1тв, изјави...

Заев и судскиот службеник се запознале на Шарена револуција

Судскиот службеник Горан Стаменковски, кој е на листата на советници на премиерот, со  Зоран Заев се запознале на протестите на Шарена револуција. Ова денеска го...

За ВМРО ДПМНЕ учесниците во Шарена револуција се ,,диви орди и...

Поминаа 3 години од насилните протести кои беа предводени од Заев и Спасовски каде што беа повредени 38 полицајци, од кои 6 посериозно“. Со...

До победата и после: “Децата ја попапаа револуцијата”!?

  Деновиве, дојде до вистинска експлозија – “Сукоб у левици!”, кога за гуша се фатија изневерените “Шарени револуционери”, кои, за разлика од другите, не најдоа...

,,Шарениот“ Александар Донев ја издува револуцијата летајќи во Аргентина со бизнис...

Кој е Александар Донев, којшто успеа да предизвика револт заради патувањата со бизнис класа, се разбира на државна сметка како в.д. директор на Агенција...

,,Шарена револуција“ во Приштина

За време на протестот на ,,Самоопределување“ во Приштина по повод годишнината од смртта на нивниот активист , Астрит Дехари, демонстрантите фрлаа со црвена боја...

ВМРО ДПМНЕ: Како учесник во Шарената револуција ја шараше зградата,сега седна...

  ,,Новите директори на Управата за јавни приходи, на бирото за јавна безбедност, на агенцијата за храна и ветеринарство и управата за безбедност и контраразузнавање...

Отфрлено уште едно небулозно обвинение против учесник во Шарена револуција

Прилепскиот Основен суд го отфрли и второто обвинение кое против еден од водачите на „Шарената револуција“ во Прилеп, Жарко Стеваноски, го поднесе СВР Битола-Полициска...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com