Таг: шарена

Најчевска: Можеби следниот пат ќе треба да истураме кофи со лајна...

Професорката Мирјана Најчевска, која вчера доби решение од МВР да плати казна поради фрлање боја врз државните институции за време на...

Богоевски: Да, јас бев на протестот!

На 5-ти октомври е закажано судењето на еден од најекспонираните учесници во Шарената револуција, Павле Богоевски. Тој вели дека Зврлевски не мрдна со малиот прст...

Протест за поддршка на СЈО

Во понеделник 26 септември во 17 часот, ќе се одржи протест за поддршка на работата на Специјално Јавно Обвинителство. Собирот се одржува на иницијатива...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com