Таг: шверцери

Артан Груби како ,,Шверцер“(фото галерија)

Потпретседателот на ДУИ и пратеник Артан Груби, објави фотографии од кои се гледа дека тој ја предводи прославата на навивачката група ,,Шверцери“...

Голема штета во МНТ по прославата на ,,Шверцерите“, директорката тврди дека...

Директорката на МНТ, Симона Угриновска, во изјава за порталот а1он тврди дека не била информирана за карактерот на прославата што се одржала...

Во храмот на уметноста МНТ се славеше јубилеј на навивачката група...

,,Во институција што е врв на културата во Македонија гледаме врвна некултура и дивјаштво. Колку треба да немате чувство кон институцијата...

Момчето било прободено со нож на Рекорд од три лица од...

Навивачката група ,,Комити запад“ објави соопштение во кое информира дека во вчерашниот инцидент(1. март 2018.) што се случи на Рекорд во Скопје, 16 годишното...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com