Таг: шекеринска

Три и пол илјади лајкови за Апасиев затоа што ја отера...

Новиот пратеник од Левица, Димитар Апасиев, кој е инаку професор на Универзитетот во Штип, продолжува да ги воодушевува своите приврзаници со...

Пепелиште е подготвено да прими 200 повратници од ризичните земји

Пепелиште е првиот пункт на кој ќе пристигаат нашите граѓани кои доаѓаат од високо ризичните земји. ,,Ова...

Шекеринска во друштво на новата финска премиерка Сана Марин

Заменик претседателската на СДСМ Радмила Шекеринска во Брисел учествуваше на состанокот на лидери на партии од Партијата на европски социјалисти.

Шекеринска: Го остваривме сонот од осамостојувањето, де факто сме членка на...

,,Само за 2 години успеавме да го постигнеме невозможното, ние сме де факто 30-та членка на НАТО. Членките на Алијансата ги поздравија...

Шекеринска бара 50 процентна застапеност на жените во сите сфери на...

Пред 20 години бевме амбициозни кога баравме квоти за застапеност, но успеавме. Затоа и денес ве повикувам да продолжиме да бидеме амбицизони,...

Шекеринска: Малку се залетаа, тие се закануваа, ние бараме принципиелно да...

По објавувањето на уште една ,,бомба“ од така наречениот Ел Чека, во која Шекеринска разговара телефонски со тогашниот функционер на ДУИ, Фатмир...

Палмер: Местото на Северна Македонија е во НАТО и ЕУ

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија и министер за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска на...

Шекеринска: Бранителите што загина кај Карпалак се наши херои

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска на споменикот Карпалак во Прилеп положи венец со свежо цвеќе во спомен на десетмината бранители, припадници...

Со трчање кон НАТО

Денеска во Градскиот парк се одржа НАТО – Атлетска трка, организирана од Министерството за одбрана, Армијата, Евроатлантскиот Совет и Атлетската федерација, по...

Грчкиот и уште 4 воени оркестри ги свиреа химните на Македонија...

Припадниците на воените оркестри на Северна Македонија, САД, Грција, Велика Британија и Словенија со заедничка изведба на химните на НАТО и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com