Таг: широка коалиција

ЕУ очекува широка коалиција за справување со сериозни предизвици

МИА 01.02.2017-Портпаролката на Европската комисија Маја Коцијанчич,  одговори на прозивката од страна на македонската политичка партија ВМРО-ДПМНЕ,  според кој член од Уставот на Република...

ЕУ: Широка коалиција значи широка коалиција

Портпаролката на Европската комисија Маја Коцијанчич го дообјаснува еврокомесарот за проширување Јоханес Хан , кој вчера рече дека за земјата (Македонија) е добра Влада...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com