Таг: шпигл

Санкции и блокада на сметки на македонски политичари?

Во ЕУ се разговара за забрана за патување и блокада на сметки на водечките македонски политичари. Германски Шпигел пишува дека Меркел го предупредила Груевски...

,,Шпигл“ критикуван заради контроверзна насловна страница

Влијателниот германски неделник  "Шпигл" се најде на удар на бројни критики во Германија , заради контроверзна насловна страница на која американскиот претседател Доналд Трамп...

Шпигл:Вучиќ е параден, авторитарен и популистички премиер

Германскиот весник Шпигл во своето издание пред два дена посвети текст на авторитарните и корумпирани владетели во земјите од Западен Балакан. Акцентот е на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com