Таг: Шутановац

Заев и Шутановац разговараа за односите меѓу двете земји по дипломатскиот...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска прими делегација на Демократската странка (ДС) од Србија, предводена од претседателот на партијата Драган Шутановац. Премиерот...

Драган Шутановац избран за Претседател на ДС

Поранешниот министер за одбрана и близок соработник на Борис Тадиќ, Драган Шутановац, е избран за нов лидер на српските демократи. Тој е шести Претседател...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com