Таг: ѓорче петров

Министерката Шекеринска ги ,,пречека“ новите гуми за армиските возила (фото галерија)

,,Министерката Радмила Шекеринска во посета на касарната во Ѓорче Петров, во моментот кога пристигна најголемата пратка на нови гуми за армиските возила од набавката...

Апликацијата ,,Мој воздух“ покажува енормно загадување во Ѓорче Петров

Апликацијата ,,Мој воздух“, преку која се информираме за загаденоста на воздухот во Скопје, но и во Македонија, утрината покажува неверојатни 1999 ПМ честички во...

Влатко Илиевски ќе биде погребан утре (08.07.2018) на гробиштата во Ѓорче...

Познатиот македонски пејач и љубимец на публиката, Влатко Илиевски, кој вчера беше пронајден мртвов во својот автомобил, ќе биде погребан утре, 08.07.2018 година, на...

Богатиновски: Блиски ,,чеда“ на градоначалникот на Ѓорче Петров ми се закануваат

Авторот на вчерашната фотографија во ресторан во Ѓорче Петров, Мартин Богатиноски, добил закани од луѓе блиски до градоначалникот на оваа општина заради јавно објавената...

СП: Слободно пушете додека е тука градоначалникот!

Законот за пушење цигари во затворени угостителски објекти веројатно не важи за градоначалниците и функционерите на ист начин како што важи за обичната раја,...

ВМРО ДПМНЕ сакаше да искаже револт, но градоначалникот и советниците на...

„Денеска сакаме да останеме солидарни со притворените уставобранители заради настаните од 27-ми април и да извршиме еден терористички чин пеејќи ја химната.  Во знак...

МОСТ: На едно избирачко место во ,,Ѓорче Петров“ гласањето било во...

Невладината МОСТ ги регистрираше досега следните неправилности: Непочитување на постапката на гласање од страна на избирачките одбори ГМ 0001, општина Берово, откинати биле 5 гласачки...

Општина ,,Ѓорче Петров“ го честела Сеад Кочан со 15.000 метри квадратни...

Деловниот простор Емпорио Мол што го гради фирмата Трансмет во сопственост на Сеат Кочан, медиумскиот и бизнис партнер во бегство на Никола Груевски и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com