Таг: Ѓулен

Уапсен братот на имамот Фетулах Ѓулен

Турската полиција денес го привела братот на имамот Фетулах Ѓулен, кој се товари за организирање на неуспешниот пуч со цел да се смени претседателот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com