Таг: јагода шахпаска

Градинките имаат слободни места за децата со приоритет и се спроведуваат...

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче вечерва во Владата на Република Северна Македонија остварија...

По 6 месеци почнаа со работа градинките според протокол за заштита...

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на првиот ден од отворањето на детските градинки ја посети градинката Буба Мара...

Градинките се отвораат на 9 септември и има уште 4.500 слободни...

Според деталната анализа на Министерството за труд и социјална политика, сите деца за кои родителите пројавиле интерес, ќе бидат згрижени во градинките.

Јагода Шахпаска е највозрасниот член на Владата предложена од Зоран Заев

Лидерот на СДСМ и иден премиер, Зоран Заев, предложи релативно млада влада. Во македонската политика веќе е реткост да...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com