Таг: јадранско море

Замрзна Јадранското море во делови на Далмација (видео)

  Хрватска ја зафати студен бран, а заради исклучително ниските температури утрината замрзна Јадранско море на повеќе места околу Задар и Сплит. На планините е измерена...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com