Таг: Јанева

Црн ден за Јанева: осомничена за ,,Рекет“, ѝ се слоши во...

Денеска најверојатно е најлошиот ден во животот на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, и еден од најцрните денови за македонското правосудство.

Стефанова: Јанева многу добро знае дека се спротиставив на куќниот притвор...

Обвинителката Лиле Стефанова, во изјава за порталот Сакам да кажам, вели дека со денешната аудио снимка се потврдува тоа што таа го...

Јанева тврди дека преговарала со Камчев за сведок-соработник

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, и денеска објави соопштение како реакција на најновата објавена снимка на која се слуша нејзиниот глас.

Јанева негира дека одзеле некаков клуч и препорача психијатар за Панчевски

,,Не е одземен клучот од домот на Панчевски. Да појаснам, во моментот кога ние имавме наредба од суд да извршиме претрес во станот на...

Јанева:Мандатот на СЈО е 5 години, ние уште три години ќе...

45 проценти од разговорите кои се преслушани не се анализирани, заедно со другите 55 проценти се предмет на истрага на СЈО. Ние одиме на...

Јанева:Нема процедурални пречки за ,,Талир“, но е потребно повеќе време за...

Нема законски пречки за покренување обвинение или продолжување на истрагата за предметот ,,Талир“, но многу е мал периодот за целосна истрага бидејќи станува збор...

Обвинителката Јанева очекува продолжување на мандатот на СЈО

Десетгодишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ е резултат на криминални дејствија и уцени, вели во интервју за Дојче Веле специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Таа очекува...

УЈП и Министертво за финансии од 2008 до 2015 овозможиле поединци...

Перцепција на СЈО  која се заснова на голем број обезбедени пред се материјални, но и вербални докази е дека во периодот од 2008 до...

Рибарев и Јанева разговарале за идната соработка меѓу двете институции

ВД претседателот на Кривичниот суд Стојанче Рибарев, во просториите  на овој суд оствари средба со обвинителката Катица Јанева од Јавното обвинителство за гонење кривични...

Продолжува судењето на Груевски и групата за нарачаните шлаканици и демолирањето...

Петти обид да продолжи процесот за предметот на СЈО ,,Шлаканици за Жерновски“, откако судијката Татјана Михајлова на изминатите рочишта го одолговлекуваше судењето, а на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com