Таг: јанкуловска

Јанкулоска до Груевски: Лесно е од далеку да кажуваш како треба

Некогашнната прва соработничка на Никола Груевски, сега повеќекратна обвинета, Гордана Јанкулоска, на ФБ му одговори на избеганиот поранешен премиер на неговите апели...

,,А сега што ќе правиме без мобилните“, рече Јанкуловска откако судијата...

,,ОБВИНЕТИТЕ ВИДНО ВОЗНЕМИРЕНИ НЕ ЗНААТ ШТО ДА ПРАВАТ НА РОЧИШТЕТО БЕЗ МОБИЛНИТЕ ТЕЛЕФОНИ“-информира здружението Зелен лупа, кое ги набљудува судските процеси во надлежност на...

Бегството на Груевски може да ги пикне во притвор Јанакиески, Јанкуловска...

По бегството на Никола Груевски во Будимпешта, неговите поранешни сопартијци и блиски соработници, Миле Јанакиески и Гордана Јанкуловска, го осудија чинот. „Најостро го осудувам ваквиот...

Мијалков и Јанкуловска заедно заминаа од судот со тројца телохранители

Поранешните први луѓе на МВР, Гордана Јанкуловска и Сашо Мијалков, по пресудата за поранешната министерка од 6 години затвор за случајот ,,Тенк“, заедно заминаа...

Јанкуловска пред неколку години прогнозираше дека сите ќе завршат во затвор(аудио)

(аудио материјалот е од сетот бомби со прислушувани разговори што ги објави тогашната опозиција СДСМ) Денеска, 08.10.2018, Гордана Јанкуловска е осудена на 6 години затвор...

Шест години затвор за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јнакуловска

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска е осудена на шест години во случајот Тенк за набавката на блиндираниот мерцедес. Во обвинението СЈО ја теовари...

Јанкуловска вработила сопруга на висок полициски функционер без соодветно образование

Секторот за внатрешни работи Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против Г.Ј.(43) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено...

Гордана Јанкуловска стана мајка на Петар

Гордана Јанкуловска и нејзиниот сопруг Влатко Илиевски го добија своето прво дете, синот Петар, јави ТВ Сител. Јанкуловска во поодмината бременост одеше редовно на судските...

Бремената Јанкуловска бара заштита на нејзините и на правата на нероденото...

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, која е во деветиот месец од бременоста, преку отворено писмо се пожали дека се кршат не само...

Видео: Мијалков и Јанкуловска со телохранители и адвокати излегоа од судот

Со автомобил со полициски сигнални светла, неколку телохранители кои му ја отворија вратата од автомобилот, Сашо Мијалков, поранешен шеф на УБК, го напушти Кривичниот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com