Таг: јајца

Министерот Чулев и дежурните полицајци се кршеа со велигденски јајца

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, синоќа пред полноќ ги посети дежурните полицајци на неколку пунктови низ Скопје. Тој...

Граѓани на Загреб го исвиркаа и гаѓаа со јајца градоначалникот Милан...

Загрепскиот градоначелник, Милана Бандиќ, не помина добро на протестот на жители на населбата Вукомерц во Загреб, кои протестираа заради нарушената безбедносна ситуација. Тие жестоко...

Навивачи со јајца ги гаѓаа фудбалерите на Јужна Кореја (ВИДЕО)

  Иако го победија светскиот шампион Германија со 2-0, репрезентацијата на Јужна Кореја беше елиминирана по групната фаза на Мундијалот во Русија. Јужнокорејците беа претставени...

Како најубаво да ги бојадисате велигденските јајца

Креативноста во бојадисувањето е секогаш лична инспирација , но понекогаш добро доаѓаат и неколку совети. Во очи денот кога се бојадисуваат првите велигденски јајца,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com