Таг: јово вангеловски

Милошоски тврди дека Заев поседува копии од прислушуваните разговори и нарачува...

Антонио Милошоски од ВМРО ДПМНЕ се огласи по објавените аудио снимки на кои се слуша како тој со повеќе судии, меѓу кои...

Џон Готи, Јово Вангеловски и Никола Додевски

Во ист ден кога се дознава дека Врховен суд под диригентската палка на Јово Вангеловски го укинува притворот на Сеад Кочан, и ги гледате...

Врховните судии по вторпат му рекоа НЕ на Јово Вангеловски

Мнозинството врховни судии не го поддржа рефератот со кој ќе се отвореше простор за укинување на притворот на Сеад Кочан, неофицијално дознава Алсат-М. Иако требаше...

Јово Вангеловски ќе ги ,,минира„ сите одлуки што се однесуваат на...

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски, кој по втор пат дојде на чело на оваа институција и кој е еден од лицата кои се...

Скандал: Судски совет го врати Јово Вангеловски на чело на Врховен...

По кратка постапка, на вонредна седница Судски совет го именуваше  за Претседател на Врховен суд кумот на Трајко Велјановски -Јово Вангеловски. Тој беше еден...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com