Таг: јубилеј

Со ковид протокол отворено јубилејното издание на ,,Охридско лето“

Годинава Охридско лето, востановен како фестивал на сериозната музика, во меѓувреме модифициран со разни жанрови, го одбележува својот јубилеен 60 роденден.

Министерот Димитров од Мадрид го честиташе 60 годишниот јубилеј на гимназијата...

,,Немојте да дозволите некој да ви каже дека не можете. Се' што ќе посакате ќе можете да остварите“. Со...

ТАНЕЦ слави 70 години од постоењето (видео)

Националната институција за народни игри и песни „Танец“, одбележува 70 години од своето постоење. Оваа...

Весна Петрушевска прослави 25 години ,,брак“ со МНТ

Пред преполна сала, актерката Весна Петрушевска вчера го одбележа јубилејот 25 години откако таа и МНТ се во ,,љубов“, професионална се...

,,Горско пиво“ со збогатен вкус и ново пакување

15 години  од појавувањето на пивскиот бренд  на македонскиот пазар „Горско пиво“     Под мотото „Твое пиво, твој начин“, „Пивара Скопје“ официјално го пушти во продажба „Горско...

70 години Работнички

Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив, екипата на Работнички го прослави својот 70. роденден со дерби-дуел против Фенербахче. Гостите од Турција го добија мечот со 32...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com