Таг: јулијански

Се слави Божик по Јулијанскиот календар

Христијанството како религија со големи прослави, црковни литургии, традиционални обичаи го славата Христовото раѓање Божик. Но, има разлика во периодот кога се одбележува овој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com