Таг: љубисав иванов ѕинго

Почина Љубисав Иванов Ѕинго

Фудбалската федерација на Македонија соопшти дека починал Љубисав Иванов Ѕинго, нивен почесен претседател, лидер на Социјалистичката партија и поранешен долгогодишен пратеник.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com