Таг: љубљана

Заев ќе има предавање во Љубљана на тема ,,Република Северна Македонија-приказна...

На покана на ,,Меѓународниот институт за блискоитични и балкански студии“ од Љубљана, премиерот Зоран Заев ќе има предавање во понеделник, 27 мај,...

Киднапер на автобус во Љубљана почина по апсењето

48 годишен маж кој изминатата ноќ киднапираше градски автобус во центарот на Љубљана, почина веднаш по апсењето од страна на полицијата, известуваат...

Поради пожар во хотел во Љубљана евакуирани над 100 луѓе (видео)

Во хотелот „Унион“ во центарот на Љубљана денеска изби пожар поради што се евакуирани стотина луѓе, соопшти словенечката полиција. Пожарот избил во потпокривот на...

Почина Словенецот чие мачење беше објавено на Фејсбук

26 годишното момче чие мачење и претепување беше објавено на Фејсбук, почина во Клиничкиот центар во Љубљана. Двајцата Словенци кои го сториле делото се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com