Таг: њујорк

Почина помладиот брат на Доналд Трамп

Во 71 година од животот во болница во Њујорк, почина помладиот брат на американскиот претседател, Доналд Трамп. Роберт Трамп,...

Демонстранти нападнаа полициски возила во Њујорк по што беа речиси прегазени(видео)

Демонстрациите во САД по смртта на Афроамериканецот, Џорџ Флојд, кој беше загушен при апсење, излегоа од контрола. Се шират...

Гувернерот на Њујорк се тестираше за коронавирус во живо на ТВ

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо, промовирајќи дека сега се создадени услови сите што имаат симптоми на грип да може да се тестираат...

Двајца медицински работници извршија самоубиство под притисок на работата со пациенти...

Изминатите пет дена двајца медицински работници од Њујорк, д-р Лорна Брин и медицинскиот техничар, Џон Мондело, не го издржаа секојдневниот притисок на...

Во последното деноноќие во САД починаа 2.106 луѓе, во Њујорк од...

Црн ден за Америка. Во последното деноноќие во Соединетите Американски Држави е постигнат апсолутен црн рекорд од почетокот на пандемијата на...

Здравствениот систем во Њујорк пред колапс, протестираа медицински сестри(видео)

АлЏезира Балканс објави репортажа од Њујорк, денешна состојба во повеќемилионскиот град, каде само изминатата ноќ починаа над 600 пациенти од КОВИД 19.

Докторка од Њујорк открива каква е вистинската ситуација со КОВИД 19...

Докторка од Ургентниот центар Елмхерст, со видео покажува каква е вистинската ситуација во центарот на пандемијата од КОВИД 19 во САД.

Уапсен маж со бензин и запалка во катедралата во Њујорк

Њујоршката полиција уапси 37 годишен маж со канистер со бензин и запалка во рацете како влегува во најголемата катедрала во Њујорк, Сент...

Во Њујорк не зборуваат, па Жерновски јавно го потсети Иванов дека...

,,Претседателе Иванов, македонската иднина е наша заедничка одговорност Вчера седевме заедно, еден до друг, во Генералната асамблеја на ОН во Њујорк. (Не)очекувано, не разменивме ниту...

Авион од Дубаи во карантин откако 100 патници пријавиле дека се...

Авион од Дубаи слета на аеродромот ЏФК во Њујорк , по што веднаш беше одалечен од  терминалот, откако околу 100 патници во авионот пријавиле...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com