Таг: Њу Џерси

Претседателот Иванов на 27 септември ќе се обрати пред Генералното собрание...

Веќе може да се претпостави каков ќе биде говорот на Претседателот на РМ, Ѓорге Иванов на 73 Генерално собрание на Обединети Нации. За очекување...

Воз излета во Њу Џерси,тројца мртви

Најмалку 100 повредени и тројца мртви е билансот од несреќата во железничката станица во Њу Џерси откако воз излета од шините и урна конструкција...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com